$('#slideshow').cycle({ fx: 'fade', cleartype: 1, speed: 700, pause: 1, timeout: 7000, next: '#next1, #next2, #next3, #next4', prev: '#prev1, #prev2, #prev3, #prev4' });
Här ser du Kirk Franklins intro (bättre kvalitet längst ner):
Och efter ett tag insåg jag att jag kunde springa ner och filma framför scenen de första femton minutrarna:
Och här i lite bättre kvalitet:
Välkommen att kommentera artiklar på Dagen.se! Vi ser fram emot ett livligt meningsutbyte. I syfte att hålla en bra debattnivå har vi som grundregel: att de medverkande visar respekt för de personer som nämns i artiklarna och för andra som debatterar, samt att det finns en tydlig koppling mellan artikeln och kommentaren.
För att hålla en trevlig samtalston har vi vissa regler. Vi tillåter inte:
Vi förbehåller oss rätten av ta bort inlägg som bryter mot dessa regler. Den som gör ett inlägg som strider mot svensk lag ansvarar personligen för detta. Om du ser ett inlägg som bryter mot reglerna kan du göra oss uppmärksamma på det genom att använda knappen "Anmäl!" efter varje kommentar.
Har du frågor, kontakta vår webbredaktör