17 maj 2021

En tidning på kristen grund



Kontakt

Hitta kontaktuppgifter till Dagens medarbetare

Kontaktinformation

Växel/kundcenter 08-619 24 00 | info@dagen.se | Öppet: Mån-Fre 9.00-15.00, lunch 12.00-13.00
Nyhetstips 08-619 24 24 | tips@dagen.se
Debattartiklar och insändare
08-619 24 39 | debatt@dagen.se
Familjesidan 08-619 24 40 | familj@dagen.se
Bilder till Dagen 08-619 24 79 | bild@dagen.se
Prenumeration 08-619 24 20 | info@dagen.se
Annonser 08-619 24 60 | annons@dagen.se
Fax 08-619 24 66
Besöksadress: Dagen, Kungsholmstorg 5, Stockholm.
T-banestation: Rådhuset
Postadress: Dagen 105 36 Stockholm

Dagens ledningsgrupp

Felicia Ferreira Felicia Ferreira
Chefredaktör, vd och ansvarig utgivare
felicia.ferreira@dagen.se | 08-619 24 02
Rickard Ringqvist Rickard Ringqvist
Redaktionschef och stf ansvarig utgivare (tjänstledig)
rickard.ringqvist@dagen.se | 08-619 24 38
Ann Jonsson Ann Jonsson
Chef för redaktionella intäkter/vice vd
ann.jonsson@dagen.se | 08-619 24 65
David Wingren David Wingren
Nyhetschef, stf ansvarig utgivare
david.wingren@dagen.se | 08-619 24 10
Anders Axklo Anders Axklo
Försäljningschef
anders.axklo@dagen.se | 08-619 24 21
Frida Park Frida Park
Opinionsredaktör
frida.park@dagen.se | 08-619 24 83

Annons

Lotta Fahlén Lotta Fahlén
Key account manager
lotta.fahlen@dagen.se | 08-619 24 78
Tina Ahlqvist Tina Ahlqvist
Traffic, inbokning
tina.ahlqvist@dagen.se | 08-619 24 93
Andreas Sjögren
Grafiker
andreas.sjogren@dagen.se | 08-619 24 70

Redaktörer

Albin Larsson Albin Larsson
Printredaktör
albin.larsson@dagen.se | 08-619 24 77
Natanael Gindemo Natanael Gindemo
Bildredaktör
natanael.gindemo@dagen.se | 08-619 24 79
Jakob Ihfongård Jakob Ihfongård
Digital redaktör
jakob.ihfongard@dagen.se | 08-619 24 11
Ellinore Wolf Ellinore Wolf
Digital redaktör (tjänstledig)
ellinore.wolf@dagen.se | 08-619 24 22
Joel Höglund Joel Höglund
Digital redaktör
joel.hoglund@dagen.se | 08-619 24 00
Eva Skog Eva Skog
Debattredaktör
eva.skog@dagen.se | 08-619 24 39
Elisabeth Sandlund Elisabeth Sandlund
Ledarskribent, stf ansvarig utgivare
elisabeth.sandlund@dagen.se | 08-619 24 73
Daniel Wistrand Daniel Wistrand
Redaktör för Kultur och Livsstil
daniel.wistrand@dagen.se | 08-619 24 86
Martin Einald Martin Einald
Familjeredaktör
martin.einald@dagen.se | 08-619 24 40