Kontakt

Kontaktinformation

Växel/kundcenter 08-619 24 00 | info@dagen.se | Öppet: Mån-Fre 9.00-15.00, lunch 12.00-13.00
Nyhetstips 08-619 24 24 | tips@dagen.se
Debattartiklar och insändare
08-619 24 39 | debatt@dagen.se
Familjesidan 08-619 24 40 | familj@dagen.se
Bilder till Dagen 08-619 24 79 | bild@dagen.se
Prenumeration 08-619 24 20 | info@dagen.se
Annonser 08-619 24 60 | annons@dagen.se
Fax 08-619 24 66
Besöksadress: Dagen, Kungsholmstorg 5, Stockholm.
T-banestation: Rådhuset
Postadress: Dagen 105 36 Stockholm

Dagens ledningsgrupp

Felicia Ferreira
Chefredaktör, vd och ansvarig utgivare
felicia.ferreira@dagen.se | 08-619 24 02
Rickard Ringqvist
Redaktionschef och stf ansvarig utgivare
rickard.ringqvist@dagen.se | 08-619 24 38
Ann Jonsson
Chef för redaktionella intäkter/vice vd
ann.jonsson@dagen.se | 08-619 24 65
David Wingren
Printredaktör, stf ansvarig utgivare
david.wingren@dagen.se | 08-619 24 10
Anders Axklo
Försäljningschef
anders.axklo@dagen.se | 08-619 24 21
Frida Park
Opinionsredaktör
frida.park@dagen.se | 08-619 24 83
Malin Rylander
Redovisningschef
malin.rylander@dagen.se | 08-619 24 00

Annons

Lotta Fahlén
Key account manager
lotta.fahlen@dagen.se | 08-619 24 78
Tina Ahlqvist
Traffic, inbokning
tina.ahlqvist@dagen.se | 08-619 24 93
Lina Skoglund
Grafiker
lina.skoglund@dagen.se | 08-619 24 70

Redaktörer

Albin Larsson
Printredaktör (vikarie)
albin.larsson@dagen.se | 08-619 24 77
Natanael Gindemo
Bildredaktör
natanael.gindemo@dagen.se | 08-619 24 79
Jakob Ihfongård
Digital redaktör
jakob.ihfongard@dagen.se | 08-619 24 11
Ellinore Wolf
Digital redaktör
ellinore.wolf@dagen.se | 08-619 24 22
Joel Höglund
Digital redaktör (vikarie)
joel.hoglund@dagen.se | 08-619 24 00
Eva Skog
Debattredaktör
eva.skog@dagen.se | 08-619 24 39
Elisabeth Sandlund
Ledarskribent, stf ansvarig utgivare
elisabeth.sandlund@dagen.se | 08-619 24 73
Daniel Wistrand
Redaktör för Kultur och Livsstil
daniel.wistrand@dagen.se | 08-619 24 86
Urban Thoms
Redaktör för Kultur
urban.thoms@dagen.se | 08-619 24 91
Martin Einald
Familjeredaktör
martin.einald@dagen.se | 08-619 24 40